Τετάρτη 22 Ιουλίου 2009

ΑΡΗΣ - Μπάρι 2 - 1 - ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ - ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ. - ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕ ΣΙΕΝΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!

Εντεκάδα ΑΡΗ στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιά, στο φιλικό με τη Μπάρι! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!
Πάμε...
Από αριστερά, στους όρθιους, Κόκε, Μπατιόν, Σηφάκης, Γκαρσία, Ρονάλντο, Γιάχιτς, Φλάβιο και καθιστοί, από αριστερά, Κάμπορα, Βαγγελή, Κάλβο, Αραβίδης

Μόλις τελείωσε το πρώτο φιλικό παιχνίδι του ΑΡΗ μας στην Ιταλία με αντίπαλο την Μπάρι. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν νικηφόρο για την ομάδα μας με σκορ 2-1, με ανατροπή μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πίσω στο σκορ με 1-0
Ο Μαζίνιο κατέβασε την ομάδα με 4-2-3-1 και δύο σχεδόν διαφορετικές εντεκάδες σε κάθε ημίχρονο.
Όπως είπαμε αυτά τα παιχνίδια είναι απλά οι πρώτες εκτιμήσεις της χρονιάς και δεν χρειάζεται να στεκόμαστε τόσο πολύ στα αποτελέσματα
Το ξεκίνημα ήταν θετικό, συνεχίζουμε.....

Παρακάτω το προφίλ του αγώνα και οι συνθέσεις του ΑΡΗ....

ΦΑΣΕΙΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Στο 9΄ καλό σουτ του Κάλβο θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 20΄ εκτέλεση κόρνερ από τον Τόνι Κάλβο, ο Μασιέλο διώχνει σε πρώτο χρόνο, απρόσεκτα και στη συνέχεια της φάσης η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 25΄ο Μπατιόν τροφοδοτεί τον Γκαρσία ο οποίος θα σουτάρει δυνατά με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο 30΄ πολύ καλή ευκαιρία με τον Κάμπορα ο οποίος μετά από πολύ ωραία σέντρα του Φλάβιο και γύρισμα του Αραβίδη, μέσα από την μικρή περιοχή θα πλασάρει και ο Ζιλέ να απομακρύνει σωτήρια.